Wycieczka do Miśni 28.09.2019

 

Wycieczka do kraju kwitnącej Miśni 😉 – ostatnie miejsca!

Już 28 września zabierzemy Państwa na największe w Saksonii święto wina! Ulice tego urokliwego miasteczka zamienią się w tętniące życiem centrum rozkoszy podniebienia. 🙂 Będzie to doskonała okazji do degustowania regionalnych specjałów, win oraz relaks przy licznych ulicznych koncertach.

Miśnia ma jednak do zaoferowania znacznie więcej niż wino, dlatego naszą wycieczkę rozpoczniemy we wczesnych godzinach porannych. Zwiedzimy miasto z przewodnikiem, wejdziemy do najstarszej w Europie Manufaktury Porcelany. Obejrzymy wnętrza imponującej katedry św. Jana i św. Donata. 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Podczas wyjazdu zapewniamy:

 przejazd komfortowym klimatyzowanym autokarem, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, wejście do Katedry św. Jana i św. Donata, wejście do Manufaktury Porcelany (Warsztat i Muzeum), czas na festiwalu wina, opieka pilota, ubezpieczenie NNW.

 
Cena: 130zł + 20 euro
Data: 28.09.2019 – sobota
(wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przyjazd w późnych godzinach wieczornych)
Wyjazd z: Kłodzka, Ząbkowic, Dzierżoniowa i Świdnicy
 

W cenie wycieczki:

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem

Miśnia to pięknie zachowane średniowieczne miasto, które swój urok zawdzięcza położeniu nad Łabą, wspaniałym widokom, wąskim brukowanym uliczkom i niezwykłej atmosferze. Podczas zwiedzania zobaczymy m.in. pięknie zachowane stare miasto, zamek oraz katedrę. 

Wejście do Katedry św. Jana i św. Donata

Perła gotyku budowana przez stulecia. Katedra w Miśni zachwyca dwiema imponującymi ażurowymi wieżami. We wnętrzu podziwiać będziemy kunszt witraży oraz zachowane gotyckie i renesansowe wyposażeniem. Wraz z zamkiem Albrechtsburg stanowi jeden z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Saksonii.

Zwiedzanie Manufaktury Porcelany

Miśnieńska porcelana przez lata ozdabiała stoły najznamienitszych rodów królewskich. Będziemy mieli okazję wejść do warsztatu, w którym na żywo obejrzymy pracę artystów zajmujących się wyrobem tej niezwykle cennej porcelany, obejrzymy eksponaty w Muzeum Porcelany,            a także zrobimy zakupy w sklepie firmowym            (z równie imponującymi cenami :))

Festiwal wina

Największe święto wina w Saksonii! Jeśli uważają Państwo, że Niemcy nie umieją się bawić to doskonała okazja, by zmienić zdanie. 🙂 Ulice Miśni zamienią się w miejsce doskonałej zabawy. Nie zabraknie możliwości degustacji lokalnych win i przysmaków kulinarnych, a także wyrobów rękodzielniczych. Wszystko to przy akompaniamencie ulicznych koncertów.

 

Więcej informacji:

Wycieczka przeznaczona jest dla osób pełnoletnich. Nieletni mogą w niej uczestniczyć tylko pod opieką dorosłych.

793 793 818 Marta Sulewska

793651 257 Jacek Sulewski

Wyjazd organizowany we współpracy z Biurem Turystycznym Sovia Travel.

Numer wpisu do Ewidencji Organizatorów Turystyki 832/37/2019