Grupa konna

Grupa konna

Zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jeździectwem, jak i dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez koni proponujemy grupę w siodle!
Instruktorzy już na wstępie weryfikują umiejętności jeździeckie i dopasowują program zajęć do poziomu zaawansowania uczestników, dzięki czemu jazda staje się prawdziwą przyjemnością 😊

Zajęcia w grupie konnej to jednak nie tylko jazda! Czyszczenie i pielęgnacja koni, wprowadzenia teoretyczne, zajęcia w stadninie – to elementy, z którymi każdy dżokej musi zostać zapoznany.
Szkolenie dla początkujących obejmuje jazdę indywidualną na lonży, do czasu uzyskania zezwolenia instruktora na uczestnictwo w zajęciach grupowych. Naukę samodzielnego przygotowania konia do jazdy: czyszczenie i siodłanie pod okiem instruktora, karmienie koni i sprzątanie stajni. Po okresie wstępnym doskonalenie umiejętności jeździeckich w grupie.
Szkolenie dla zaawansowanych to nauka lonżowania, poznanie nowych technik. Dodatkowo pielęgnacja konia będącego pod opieką kursanta, samodzielne przygotowywanie konia do jazdy – czyszczenie i siodłanie, karmienie koni i sprzątanie stajni.

Niezbędnik: wygodne ubrania – koniecznie spodnie z długimi nogawkami, buty (z twardą podeszwą) – ubrania wrócą raczej dość brudne i pachnące stajnią 😀 Toczki (kaski) dostępne są na miejscu. Nie wymagamy profesjonalnej odzieży – oczywiście jeśli ktoś posiada może ze sobą zabrać.

Zajęcia prowadzą instruktorzy jazdy konnej.

Przewidujemy 6 spotkań po 1,5h (45min jazdy na ujeżdżalni, 45 min zajęcia w stajni)